Як ставити ціни на роботи? Поради Saatchi Art

Коли ви встановлюєте ціни на свої роботи, дуже валиво впровадити послідовну структуру цін, встановлену на фактах. Як митець, ви завжди повинні бути готові пояснити як і чому ви визначити свою ціну. Ціни повинні базуватися на нещодавних продажах, на вартості вашого часу та матеріалів, на порівнянні зі схожими роботами. Порівнюйте свої твори з тим що продається, а не з тим, що не продається. Гарна ідея мати роботи в різному асортименті цін в своєму портфоліо, адже це розширює коло людей, які можуть бути зацікавлені в вашому мистецтві.

Пропоную вам ознайомитись зі статею з блогу Saatchi Art в оригіналі тут

Пропонуємо розглянути

  1. Встановлюйте ціни засновані на порівнянні.

Поставте свої ціни подібними до цін інших митців зі схожим досвідом та медіумами. Коли ви порівнюєте свої роботи з іншими, розгляньте такі фактори як розмір, медіум, матеріали, досягнення митця (такі як конкурси, виставки, публікації і т.д.), адже це впливає на ціну. Також, шукаючи митців для порівняння, завжди звертайте увагу на те, що вже продано. 

  1. Встановлюйте ціни як ритейлер – помножте вдвічі вартість матеріалів.
  1. Врахуйте свій час та працю.

Нові та зростаючі митці часто встановлюють ціни на основі часу, праці та вартості матеріалів. Визначте для себе адекватну ціну за годину роботи, помножте її на кількість годин, які ви витратили на створення арту та додайте вартість матеріалів.

  1. Послідовність у цінах.

Якщо ви продаєте одну й ту саму роботу в різних каналах, впевніться, що ціна повсюди однакова. Так само, будьте послідовними в цінах на роботи в своєму портфоліо. Наприклад, ваші великі роботи повинні бути оцінені більше, ніж маленькі.

  1. Пропонуйте роботи в різних цінових сегментах.

Якщо комусь подобаються ваші роботи, але він не може дозволити собі картину за $3000, він знайде більш доступну картину за $500. Ви завжди можете збільшити свої ціни після того, як продали декілька робіт і маєте фактичний доказ для підтвердження росту цін. Відслідковування своїх останніх продажів та цін буде для вас хорошим референсом. Пам’ятайте, що набагато краще встановити конкурентні ціну та продати свою роботу зараз, щоб отримати увагу (та збільшити ціни в майбутньому), ніж сидіти з непроданими роботами.

  1. Включайте вартість упакування.

Якщо робота продалася, вартість упакування лежить на митцеві. Отже витрати на упаковку також повинні бути враховані у фінальній ціні.

  1. І нарешті інші фактори.

Для великих оверсайз робіт вимагається упакування wooden crate, ви повинні додати 13-16 кг додаткової ваги до розрахунків упакування і доставки. Також в такому випадку потрібні послуги професійних упаковувачів, що може коштувати до $500. Saatchi Art наполегливо рекомендують спочатку прикинути загальні витрати на таке упакування і також додати цю суму в кінцеву ціну. 

Промо і знижки, які пропонуються до спеціальних подій, діють як стимул для нових та старих колекціонерів і спонукають їх постійно оновлювати список вибраних творів на сайті. 


Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST83.

Переклад: Каріна Данильчук