Яку ціну поставити на принти?

Мистецтво залишається покупкою на власний розсуд, що спирається на суб’єктивні думки та смак. Надати вагомі та швидкі поради важко, адже ціна на принт також відштовхується від цін на оригінали. Однак є деякі загальні фактори, які можуть вплинути на вартість. В цій статті The Print Space ознайомить вас з 5 головними факторами: попит, процес, розмір, лімітовані колекції та інвестиційна вартість. Ну а я ознайомлю вас з перекладом цієї чудової статті, оригінал якої ви можете знайти тут.

Фактори, які будуть розглянуті в цій статті були сформовані на основі досягнень різних митців, які друкували та продавали за допомогою The Print Space (а також за рахунок особистої експертизи, досліджень компанії). Пам’ятайте, цей гайд засновано на їхньому досвіді продажу саме принтів, при цьому у вас може бути власна думка та досвід 🙂

На якому щаблі арт кар’єри ви знаходитися?

Ціллю даної статті є розбиття всіх порад щодо цін на 4 групи, які взаємовідносяться з стадіями вашої кар’єри: нові митці (Starting out), зростаючі (Rising star), визнані (established) та митці-інвестиції (investment).

Якщо ви або ваше мистецтво має багато поціновувачів, значить попит на ваші роботи значний. Наприклад, якщо ви зростаючий митець (Rising star), ваші роботи опубліковані в арт блогах та журналах багато разів, а ви маєте мінімум 1 (а то і більше) персональних виставок. Бути визнаним (established) означає, що ви маєте виставки більш ніж 5 років, можливо, ви виграли конкурси або інші відповідні нагороди. А якщо ви не маєте жодної згадки в медіа або персональних виставок, на думку The Print Space ви належите до категорії нових митців (Starting out).

Як довго ви створюєте свої роботи?

Час, який ви витратили на створення роботи є фактором сприйнятої цінності, яка включає час та зусилля на створення концепції та самої роботи. Цей фактор трохи суб’єктивний з точки зору покупця. Для принтів, включаючи лімітовані тиражі, цей пункт має значення лише у випадку вже наявного попиту.

Який розмір принтів?

Чим більший принт, тим більше люди готові за нього заплатити, тож візьміть це до уваги під час ціноутворення своїх принтів. 

Чи це лімітована колекція і наскільки великий тираж?

Лімітований тираж означає лімітовану кількість принтів і це впливає на ціну, особливо для робіт з високим попитом. Кількість принтів має вирішальне значення, наприклад, лімітована колекція з 20 принтів буде більш цінною, ніж лімітована колекція зі 100. 

Чи є інвестиційна цінність в мистецтві,я ке ви створюєте?

Ціллю більшості арт колекціонерів, безсумнівно, є відкриття майбутніх визначних митців, щоб завчасно придбати їхні роботи та спостерігати як їхня цінність зростає. Правда в тому, що інвестування не є головною причиною покупки для переважної більшості людей, що купують мистецтво онлайн. Згідно з дослідженням The Print Space, лише 6% клієнтів купують арт для інвестиції. Більшість купує мистецтво з естетичних причин: як воно поєднується з інтер’єром, чи подобається погляд митця чи сам митець покупцю, чи нагадує арт важливе місце/час для покупця і т.д.

Митці часто стурбовані тим як їхній майбутній інвестиційний потенціал впливає на ціни робіт вже зараз. Ми повинні сказати: щоб продавати серйозним арт колекціонерам, ви повинні мати потужне CV з точки зору виставок, публікацій, коментарів арт критиків та історії покупок на вторинному ринку.

Запропоновані The Print Space ціни на принти

Джерело: The print space

Переклад: Каріна Данильчук