Видавництво ArtHuss починало із видання книжок про мистецтво. Згодом тематика книг суттєво розширилася: тепер вона охоплює дизайн, архітектуру, креативні професії, менеджмент тощо. Команда UARTIST прочитала книжкові новинки від партнера спільноти й вирішила поділитися своїми враженнями.
Ганс Блумквіст “Натхнення природою”
Євгенія Побережна, дизайнерка і авторка блогу UARTIST, мисткиня
В складні часи людина шукає своє джерело, аби набратися сил і рушити далі. Ця книга стала для мене одним з таких джерел. Сьогодні я утримую рівновагу завдяки природі, її неповторним ритмам і дарункам. Прагну частіше занурюватись в щось живе, справжнє, мінливе і вічне водночас. Уважне споглядання стало частиною моєї художньої практики.
Книга “Натхнення природою” може навчити не тільки бачити прекрасне у звичайних речах і створювати затишні, природні інтер’єри, вона здатна надихнути на створення будь-чого! Наприклад, моїм здобутком після прочитання стала серія графічних малюнків. Не оминіть увагою це видання, не пожалкуєте.
Йоганнес Іттен “Мистецтво кольору” і “Наука дизайну та форми”
Катерина Назаренко, адміністраторка соціальних мереж UARTIST, мисткиня, фотографка
Давно хотіла прочитати ці книжки, бо мені не вистачало ґрунтовних знань про колір і контраст, розуміння форми. Тепер ці видання завжди напохваті, регулярно до них повертаюся, перечитую окремі розділи. Цікаво, що нові знання водночас і спростили, і ускладнили роботу, адже підштовхнули передивитися власну художню практику і це переосмислення вимагає певних зусиль.
У “Мистецтві кольору” сподобалась частина, присвячена взаємодії та використанню кольорів у мистецтві та дизайні, їх впливу на емоційний стан людини. Загалом залишилось враження, що пірнувши у світ кольору із головою ти наче заново починаєш пізнавати палітру і цей процес надзвичайно захоплює.
“Наука дизайну та форми” – це книга про те, наскільки важливо враховувати форму при створенні та сприйнятті мистецтва. Багато уваги автор приділяє взаємодії різних форм та їхньому впливу на аудиторію. Радує, що видання містить не лише теорію, але й чимало прикладів та практичних завдань. Вважаю, що обидві книжки – безумовний must-read для кожного митця.
Маркус де Сейтуа “Код творчості: Як штучний інтелект вчиться писати, малювати, думати”
Ольга Матвієнко, адміністраторка сайту UARTIST, front end developer, мисткиня
Ця книга вийшла 2019 року і може здатися, що це надто давно для такої динамічної галузі як ШІ. Проте тим, хто цікавиться історією розвитку штучного інтелекту, варто звернути на неї увагу й ось чому.
Ви дізнаєтесь, яку роль у розвитку штучного інтелекту відігравали такі ігри, як шахи, го та “jeopardy!”. Книга дає змогу прочинити завісу таємниць: як “думає” штучний інтелект, чому коли розробники ШІ кажуть, що не знають, як він прийшов до того чи іншого результату, вони, в принципі, мають рацію.
Автор досліджує звʼязок між математикою та різними видами творчості, такими як живопис, музика, література, образотворче мистецтво, де в них причаїлася алгоритмізація та як на основі вже створеного людьми генерується нове в кожному з них.
В книзі наведені цікаві історії про розвиток ШІ у творчій сфері та реакцію людей на “роботи” ШІ до і після того, як вони дізнавалися “ім’я автора”. Автор розмірковує над творчим аспектом математики (як людина, не занурена в цю сферу, я була дуже здивована, що він там є!), а також над природою творчості як явища та здатністю до неї ШІ.
Тож чи витіснить штучний інтелект людину з творчих професій? Прочитайте і можливо знайдете відповідь на це питання.
Ален де Боттон “Архітектура щастя”
Анна Міклашевич, засновниця UARTIST, мисткиня, менторка, кураторка
Чому певні речі здаються нам вишуканими, а інші – відразливими? Автор любʼязно запрошує нас у своєрідну подорож крізь століття і міста, під час якої ділиться із читачами тонкими спостереженнями. Його влучні зауваження запрошують поглянути на архітектуру під новим кутом, звернути увагу на цікаві деталі, проаналізувати баланс між функціональністю і красою.
Це книга про гармонію й елегантність, по естетичні ідеали та смаки. Якщо вам цікаво заглибитися у сенси, які нас оточують, і навчитися розуміти мову архітектури, ця книга неодмінно вам сподобається.
Крістофер Воґлер “Подорож письменника”
Юлія Устименко, координаторка з комунікацій UARTIST, редакторка і авторка блогу спільноти, мисткиня
Як зізнається сам автор, основною цільовою аудиторією книжки були сценаристи, але вона також зацікавить аніматорів, дизайнерів комп’ютерних ігор, драматургів, акторів, ба навіть маркетологів! І це щира правда. Я не пишу книжок чи сценаріїв, але завдяки роботі у сфері комунікацій знаю напевне, що усе наше буття просякнуте сторітелінгом. Ось чому ця книга виявилася справжнім скарбом.
Річ у тім, що не важливо, працюєте ви над створенням сюжетів, рекламного ролика чи пишете опис до картини. Ви в будь-якому разі перетворюєтеся на оповідача. І ця книга, власне, про те, як зробити історію захопливою. На вас чекає чітка структура, вичерпна теорія і безліч прикладів. Не дарма вже 25 років цей посібник має шалену популярність.
Читайте і готуйтесь до відкриттів!