Міжнародні покупці, від музеїв США до корейських колекціонерів, збільшують продажі в Paris+ par Art Basel, але великі натовпи уповільнюють угоди. Така назва оригінальної статті від The Art Newspaper, яку можна прочитати тут.
Співробітники MoMA в Нью-Йорку та Art Institute of Chicago були присутні на першому ярмарку Paris+ par Art Basel.
«Я не розмовляв французькою до відкриття ярмарку о 14:00», — сказав один із власників галереї. «Тут були музеї та колекціонери з усього світу. Це не було схоже на паризький ярмарок», – додала Fabienne Leclerc, директор галереї In Situ Fabienne Leclerc. Більшість дилерів на ярмарку погоджуються, що VIP нетворкінг Art Basel змінив правила гри для Парижа, залучивши нових клієнтів. Було багато нових європейських колекціонерів, але найбільш помітними були директори кількох музеїв США, від MoMA в Нью-Йорку до Art Institute в Чикаго. Були колекціонери високого калібру, від Rubells до Harry B. Macklowe (мотаємо на вус 🙂 – ред.), який продав свою величезну колекцію на Sotheby’s, щоб врегулювати своє розлучення, і когорта консультантів із мистецтва США, яких давно не було на паризькій сцені, зокрема Lisa Schiff, Abigail Asher і Barbara Guggenheim. Багато азіатських колекціонерів і консультантів також були присутні, найбільше корейців.
Єдиним мінусом відкриття був натовп. «Занадто багато людей сповільнюють продажі, не було можливості посидіти п’ять хвилин з колекціонером у день відкриття. На першому VIP-відкритті повинно бути менше гостей», — сказала Samia Saouma, директор Max Hetzler Gallery. Після короткого туру іншими ярмарками повернулися деякі колекціонери, які спочатку мали сумніви щодо робіт. «Я бачив кілька чудових творів мистецтва з динамічною презентацією. Якість відвідувачів була неймовірною», — зазначив колекціонер Alain Servais.
Галерея Макса Гетцлера повісила в проході монументальний гобелен Glenn Brown, який щойно виткали у французькому містечку Обюссон (відомому своїми гобеленами), що є першим для художника. «Ціна, 350 000 доларів, є доступнішою, ніж його картини з тієї ж серії, які коштують 2 мільйони доларів», — каже Saouma. У галереї продавалися твори Giulia Andreani, номінованої на премію Prix Duchamp 2022, і дуету Ida Tursic Wilfried Mille. Галерея Zeno X продала роботи Mounira Al Solh менш ніж за 30 000 євро в колекції Дубаю та Art Institute of Chicago, а твір Marlene Dumas — британському колекціонеру приблизно за 400 000 євро. Галерея Pace продалп роботу Robert Motherwell за 6,5 мільйона доларів, David Zwirner і Josef Albers за 1 мільйон доларів, а Almine Rech і Scott Kahn приблизно за 1,2 мільйона доларів.
Звичайно, Paris+ не такий великий, як Basel. На ярмарку не вистачає стільки ж американських мільярдерів, тих, хто, ймовірно, придбає Picassos та Bacons, привезених Acquavella, за кілька десятків мільйонів доларів. Вони були доступні на стенді нью-йоркської галереї, яка вперше була представлена на ярмарку у Франції, оскільки ярмарка FIAC акцентувала свою увагу на сучасному мистецтві (точніше на Modern art, складнощі правильного перекладу – ред.)
«Було б брехнею сказати, що тут все краще, ніж на FIAC», — сказав один з експонентів. «Ми дуже добре продавали там минулого року. Звичайно, тут краща організація, кращий вибір галерей і колекціонерів». Як і в Базелі цього літа, рішення про купівлю, здається, менш імпульсивні, ніж у минулому. «Ринок дуже сильний, як і ціни», — каже європейський колекціонер. «Багато активності відбувається під час попереднього перегляду, але також і після ярмарку», — зазначає Saoumia.
Галерея David Kordanskyбули продала великі картини Hilary Pecis ціною в 150 000 доларів. “Я запізнився до цієї художниці, яка на даний момент входить в топ-50 найбільш затребуваних. Я чекав два роки, адже є лист очікування. Я дуже терплячий, буду чекати її виставки в березні наступного року. “, – зізнається колекціонерка Stéphanie Fribourg. Laurent Dumas, голова компанії з нерухомості Emerige і великий прихильник французької сцени, зміг придбати роботи Carmen Neely в галереї Mariane Ibrahim, Hilary Balu в Magnin-A, Latifa Echakhch в галереї Dvir, Guillaume Leblon в Nathalie Галерея Обадія, Edgar Sarin і Anne-Marie Schneider у галереї Michel Rein та Kader Attia в галереї Мор Шарпантьє.
Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST.
Переклад: Каріна Данильчук