Ким є колекціонер в 2022 році?
Колекціонери є важливими учасниками функціонування та процвітання глобального арт ринку. Їхня спроможність купувати впливає на всю галузь, змінюючи останні тренди продажу. Зрештою, вони впливають на галереї по всьому світу. Але ким же є колекціонери мистецтва в 2022 році? Artsper проаналізував поточні тренди, патерни покупок та фактори мотивації арт колекціонерів. Ну а я ділюся з вами перекладом цієї чудової статті, оригінал якої ви можете прочитати тут.
Не лише Covid-19 може спинити колекціонерів…
Згідно з даними Statista, результатом пандемії та світових обмежень, об’єм арт ринку просів в 2020 році наблизившись до оцінки в $50 мільярдів, що на $14 мільярдів менше, ніж у 2019. На щастя, в 2021 році справи пішли краще і вилилися у макро зростання, перевищивши сподівання учасників ринку по всьому світу. Хоча дані різняться по різним країнам, в цілому вплив був менш сильним, ніж криза 2020 року. Навіть протягом років обмежеть, постійних змін у пересуванні, призупинених чи відмінених подій, арт колекціонери не припинили колекціонувати. По факту вони лише збільшили свою довіру до онлайн галерей та нових маркетплейсів.
Ким є колекціонени в 2022?
Щоб розуміти споживчі тренди серед арт колекціонерів по всьому світу, Arts Economics та UBS Investor Watch провели опитування. Відповідно до нього, колекціонуванням мистецтва займається, в основному, молоде покоління. Серед опитаних респондентів, 52% були Міленіалами (народилися між 1981 та 1996), 35% були з генерації Х (народилися десь між 1965 та 1980) – ці дві генерації були найбільш активними колекціонерами на арт ринку. Бебі Бумери (народилися до 1964) та Gen Z (народилися після 1997) склали лише 12% серед опитуваних, але важливо відмітити, що колекціонери Gen Z стрімко набирають вплив на арт ринку. Результатом проведеного опитування стало розуміння занять та трендів молодих колекціонерів. Молодь – не лише майбутнє будь-якої галузі, вона впливає на ринок вже зараз.
Generation Z: майбутній домінантий гравець на арт ринку
Хоча Gen Z зараз складає лише невеликий % колекціонерів, їхній потяг до мистецтва досить сильний і продовжує зростати. Серед всіх генерацій арт колекціонерів, Gen Z витрачає найбільший середній дохід та загальний статок в мистецтві. Третина колекціонерів Gen Z витрачає 30% свого доходу на арт інвестиції, більше, ніж їх найближчі ровесники: Міленіали (27%) та Gen X (24%). Це бажання вкладати більше грошей в арт колекції підкреслює важливу роль, яку відіграє мистецтво для Gen Z. Це також підкреслює поточну та майбутню важливість колекціонерів Gen Z, яку вони матимуть зі зростанням своїх колекцій протягом років та десятиліть.
Гучні імена залишаються популярним вибором
Arts Economics та UBS Investor Watch підтверджують пропорційність маси митців серед колекціонерів по всьому світу. Колекціонери зацікавлені в різноманітності митців. Під час аналізу колекцій в середньому 53% робіт були створені нині живими митцями і 47% – вже мертвими. Різниця у 6% показує, що колекціонери трошки більше зацікавлені в колекціонуванні робіт живих митців. Це також означає продовлення тренду зростання популярності зростаючих митців, який стабільно видно протягом останніх років.
В середньому арт колекції можна розділити на 4 категорії: new artists (нові митці), emerging or developing artists (зростаючі), mid-career artists (митці в середині своєї кар’єри), and established or top-tier artists (визнані). В середньому 23% робіт, які знаходяться у власності колекціонерів належать новим митцям, 22% – зростачим, 25% – тим, що в середині кар’єри і 30% – визнаним. Але якщо згрупувати колекції по генераціям, % починають змінюватися.
Повідомляється, що колекціонери Gen X (не Gen Z, уважно 🙂 серед усіх генерацій є найбільш зацікавленими в покупці робіт визнаних митців. Як результат, 32% робіт в їхніх колекціях – від відомих імен. Більш нові колекціонери більше закохані в роботи нових митців, які вписуються в їхні колекції. Саме тому, в середньому 39% робіт в їхніх колекціях належать саме новим митцям. Однак, навіть нові колекціонери також зацікавлені в гучних іменах, тож в середньому 24% зібраних робіт складають визнані митці.
Зростаючі медіуми та цифровий арт
Колекціонери не обмежуються одним типом арт матеріалів. В результаті колеції розділені в рамках асортименту медіумів. В середньому, близько 47% робіт колекцій в 2021 році були зроблені “традиційними” медіумами, такими як живопис, скульптура, малюнок. Лише 19% робіт були принтами та фотографіями. Це підводить нас до цифрового буму та зростання зацікавленості в NFT, які складали 10% в колекціях в 2021 році.
Якщо аналізувати усереднені колекції в розрізі генерацій, циврові роботи складають 12% колекцій для Gen Z та лише 7% колекцій для Бумерів. В рамках лише цифрового арту, 56% колекціонерів мають намір купити діджитал мистецтво в 2022 році. Більшість зацікавлених колекціонерів складають Міленіали (61%). Оскільки попит та популярність на цифрові витвори та NFT продовжує зростати, зростатиме і їх присутність в колекціях. 76% колекціонерів інвестували в NFT в 2021 і поки що немає сигналів, що ця зацікавленість зникне впродовж наступних місяців. 88% колекціонерів визнали гострий інтерес до покупки NFT в 2022. Насправді, інтрига лише зростатиме так як все більше галерей та аукціонів продають цифрові арти, роблячи роботи доступними для колекціонерів які не зацікавлені у дослідженні суто NFT маркетплейсів.
Зростання довіри до онлайн каналів
Безпрецендентне зростання арт ринку в 2021, що наступило після падіння 2020, зумовлене збільшенням інтересу до онлайн каналів серед колекціонерів. Ви спитаєте чому? 2021 рік не був таким тихим як 2020, хоча зараз все ще багато обмежень, які змушують більшість планети залишатися вдома. Однак, це не обмежує колекціонерів інвестувати в мистецтво.
В рамках каналів пошуку та забезпечення майбутнього через придбані роботи можна знайти безліч опцій, але колекціонери чітко притримуються своїх вподобань. Галереї – ключовий канал для колекціонерів для покупки та інвестицій в роботи. В середньому 76% колекціонерів купують в галереях або у дилерів в певній кількості. В 2021 ринок зрушив в сторону онлайн маркетплейсів. На практиці ця зміна також заохотила галереї змінити свої звички, так як діджиталізацію вже неможливо було ігнорувати. Насправді, лише в 2020, більш ніж 400 нових галерей приєдналося до Artsper, що призвело до зростання їх продажів на 64% (хвилинка реклами хе-хе). В 2021 році 44% колекціонерів з усього світу купувати роботи віддалено. Цей % не лише показує значні зміни в свідомості, а також підкреслює важливий факт: колекціонери все більше відчувають себе більш комфортно купуючи онлайн.
Ось чому галереям та митцям так важливо посилити свої стратегії та покращити свою онлайн представленів. Це привабить колекціонерів та стабілізує продажі.
Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST83.
Переклад: Каріна Данильчук