Основні арт події весни у світі

Весна та осінь – традиційні періоди для підвищення бізнес активності практично в усіх галузях. Арт ярмарки – не виключення. Цієї весни по всьому світу відбудуться десятки великих і сотні (а то і тисячі) маленьких арт подій. Які ж з них вартують особливої уваги? Давайте розбиратися.

Загальний план арт ярмарок та виставок можна знайти в різних арт календарях (загугливши щось типу Art fair calendar / art exhibitions calendar 2023 і т.д), а також в арт виданнях, які готують статті про мистецький світ (як, наприклад, ось ця добірка з усіма головними ярмарками на рік вперед, ще й з розбивкою по місяцям)

Цієї весни найбільшими подіями є:

🟣 Art Dubai (1-5 березня) https://www.artdubai.ae/ 
🟣 Outsider Art Fair, New York (2-5 березня) https://www.outsiderartfair.com/ 
🟣 TEFAF Maastricht (19 березня) https://www.tefaf.com/ 
🟣 Art Basel Hong Kong (21-25 березня) https://www.artbasel.com/hong-kong?lang=en 
🟣 SP-Arte, São Paulo (29 березня – 2 квітня) https://www.sp-arte.com/ 
🟣 Expo Chicago (13-16 квітня) https://www.expochicago.com/ 
🟣 Art Brussels (20-23 квітня) https://www.artbrussels.com/en/
🟣 Dallas Art Fair (20-23 квітня) https://www.dallasartfair.com/
🟣 Taipei Dangdai (11-14 травня) https://taipeidangdai.com/
🟣 Independent New York (11-14 травня) https://www.independenthq.com/fair 
🟣 TEFAF New York (11-16 травня) https://www.tefaf.com/fairs/tefaf-new-york 
🟣 Frieze New York (17-21 травня) https://www.frieze.com/fairs/frieze-new-york 
🟣 NADA New York (18-21 травня) https://www.newartdealers.org/programs/nada-new-york-2023/introduction 

Дуже раджу пройтися по сайтам цих виставок, ознайомитися з тим, що вони презентують – це допомагає зрозуміти куди рухатися далі (можливо), а також чудово надихає (особливо якщо немає можливості поїхати хе-хе). 

До речі, дещо про великі події ми вже перекладали в минулому році (дослідження, звіти, інформація, яка не втратила своєї актуальності):

🟣 Хто купував на Paris+ par Art Basel? Імена, явки, паролі: читати
🟣 Дещо про шанхайські арт ярмарки Art021 і West Bund: читати  
🟣 Дещо про Art Week Tokyo: читати  
🟣 Дещо про Art Basel Hong Kong: читати  
🟣 Арт події осені: читати

Більше звітів по арт ринку, до речі, можна почитати перейшовши за міткою “дослідження” в боковому меню блогу. 

Які арт тренди очікують побачити експерти ринку у 2023 році?

Декілька з глобальних трендів описані у статті Artland Magazine, їх переклад я пропоную вам нижче.

Популярність сюрреалізму в сучасному мистецтві продовжуватиме зростати

У ці важкі часи світ мистецтва 2023 року продовжить коментувати колективні настрої, переусвідомлюючи рух сюрреалізму. Останнім часом багато відомих музеїв, як-от London’s Tate Modern і Seoul’s Arts Centre, присвятили виставки сюрреалізму та його видатним художникам. Під час Венеціанської бієнале нові сюрреалістичні твори митців, які починають розвиватися, сприяли сюрреалістичному мистецькому руху, з основним розділом «The Milk of Dreams», який досліджує сюрреалізм через точку зору фемінізму.

У 2023 році сюрреалізм продовжить набирати обертів і з’являтиметься в галереях, рекламі та фільмах. Деякі з найновіших поколінь художників-сюрреалістів уже досягли успіху. Фігуративний живопис, здається, знову прийняв сюрреалістичний поворот.

Нестримне зростання арт ринку

На думку експертів, арт-ринок вже пережив шторм світової рецесії. У недавній статті журнал Apollo проконсультувався з провідними економістами та консультантами з питань мистецтва, щоб отримати уявлення про майбутні прогнози ринку мистецтва в світлі економічного спаду, що триває. За словами економіста Canice Prendergast, ринок мистецтва загалом сильніше реагує на нерівність, ніж реальний стан економіки. Оскільки стрімка інфляція лише допомогла збільшити прірву між багатими та бідними, на його думку, ринок мистецтва лише виграв від збільшення багатства надвисокого рівня. Оскільки мистецтво стало глобальним статусним товаром, фінансово забезпечені люди можуть дозволити собі розглядати мистецтво як стійку до рецесії інвестицію.

Більш реалістичний ринок NFT у 2023 році

Починаючи з 2023 року, ринок NFT може стати тенденцією ринку мистецтва з найбільшою кількістю невідомих. Після попередніх ринкових спадів 2023 рік повинен стати роком навчання, розгортання та відновлення. Це означає більший акцент на цінності та соціальному впливі, який NFT можуть мати на економіку мистецтва.

Ми побачимо, як художня індустрія постійно експериментує з NFT, але без захмарних цін важко уявити, що NFT будуть такими ж ажіотажними, як у 2021 році. У тверезому 2023 році мистецький ринок віддасть перевагу функціональності над трендом, щоб переконати скептиків цього формату та отримати нові клієнтські бази.

До речі, про тренди для NFT у 2022 році ми писати у цій статті. Думаю, вони будуть актуальними і в цьому році також.

Втім, щоб потрапити на “великий” арт ринок, треба розвивати свою кар’єру митця, створювати першокласні твори, співпрацювати з визнаними галереями,  мати велику цілеспрямованість та дрібку удачі. Та що робити митцям, які лише на початку свого художнього шляху? Ну, корім того, що їздити і надихатися найкрутішими роботами світу, можна спробувати взяти участь в більш доступних ярмарках і виставках. Про деякі з них (та про особливості їх функціонування на ринку США) Анна Міклашевич вже поговорила з Танею Раузер в інтерв’ю на youtube. В нас там багато цікавого, до речі, підписуйтеся 🙂 


Переклад: Каріна Данильчук
Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST.