Свята наближаються. Як комунікувати з покупцями?

Кінець року є неминучим і святкуватиметься, як завжди, кількома найголовнішими подіями та комерційними івентами для ваших галерей. Чорна п’ятниця, Різдво, Новий рівк та навіть січневі розпродажі… Зараз саме час підготувати вашу комунікацію для спокуси і переконання потенційних покупців, які все ще не наважилися на покупку! Artsper ділиться своїми найкращими порадами, щоб збільшити продажі та якнайкраще адаптувати вашу комунікацію. Пам’ятайте, хороша комунікація підвищує продаж і вибудовує лояльність споживача на весь рік! Дізнайтеся чому, і перш за все, як покращити свої промо кампанії в кінці року в цій статті. Ну а я, як завжди, ділюся з вами перекладом, оригінальну статтю ви можете побачити ось тут.

Стаття була опублікована в кінці листопада, але українці можуть розпочати і раніше, зважаючи на терміни доставки. 

Чому комунікувати саме зараз?

Під час свят поведінка споживачів відрізняється від їхнього поводження протягом року. Бар’єри для покупки зникають, кожен починає планувати та передбачати конкретний бюджет (для подарунків). Саме тому бажання здійснити покупку сильніше, ніж для інших пір року. Це можна довести зростанням трафіку на є-комерс платформах та продажах. На додаток, вся ця ситуація з ковідом посилює цей феномен, заохочуючи потенційних покупців сфокусуватися на онлайн покупках. Дійсно, закриття не “базових” бізнесів призвело до зростання тенденції до “клацни/колекціонуй”. Завдяки цьому методу покупки, клієнт замовляє продукт напряму онлайн з сайту, а не йде до фізичної галереї. Цей феномен зростатиме і є гарною можливістю для ваших галерей акцентувати увагу на останніх роботах та нових митцях.

Поточний тренд (нагадую, листопад) – знайти та підготувати подарунки до Різдва онлайн. Таким чином, активно та вдумливо покращувати свою комунікавтину стратегію в різних онлайн каналах продажу є необхідною умовою для продажу ваших картин. Роблячи це, ви заохотите найбільш лояльних клієнтів або потенційних нових клієнтів знайти роботи, які вони полюблять!

Адаптуйте свою комунікацію

Таймінг

Основна ідея – підготувати свою комунікаційну стратегію завчасно, підходячи до цього настільки спокійно, наскільки це можливо, випереджаючи конкурентів. Розпочніть додавати спеціальні святкові штучки починаючи вже з жовтня, щоб привернути увагу покупців, які готові на здійснення покупки. Все що ви маєте зробити – це переконати їх таки завершити покупку з вашої галереї!

Бажання зробити ідеальний подарунок притаманне усім клієнтам. Однак, деякі ще нічого не вирішили, чи не знають з чого розпочати, чи яку галерею обрати. Тому вони потребують непрямої стимуляції перед прийняттям рішення про покупку. Ваша роль – виявити бажання таких клієнтів, зрозумівши їхні потреби та надавши їм надихаючі відповіді!

Стратегія мультиканальності

Рекламні проспекти на численних онлайн сайтах, аналіз цін, соціальних медіа та прийняття рішення онлайн… Шлях сучасного споживача проходить через декілька точок дотику в різних каналах, перш ніж завершитися покупкою безпосередньо в онлайн-магазині. Ми говоримо про мульти (або навіть омні) канальність! Ця стратегія включає декілька каналів дистрибуції, щоб охопити нові сегменти покупців! Спробуйте створити та інтегрувати свої онлайн та офлайн канали один з одним, щоб пожвавити та диверсифікувати свої продажі.

Успішна комунікаційна стратегія покроково.

  1. Проаналізуйте свої дані

Підрахуйте показники ефективності вашого сайту/галереї: це вирішальний крок в розумінні того як комунікувати, щоб зацікавити ваших поточних та мабутніх клієнтів. Допоможіть собі діаграмами, які включають різні осі, наприклад:

  • кількість щоденних переглядів сайту;
  • дні та проміжки часу за місяць/рік, які привертають найбільшу кількість читачів;
  • кількість продаж;
  • середній чек;
  • як користувачі сайту реагують на промо.

Ці дані є KPI, або індикаторами, які ви повинні моніторити та аналізувати увесь час (насправді перераховані далеко не всі – ред.). Вам не потрібно аналізувати сотні індикаторів, просто сконцентруйтеся на декількох та намагайтеся їх дотримуватися. Встановіть цілі, яких ви хочете досягти. Наприклад, ціль збільшити онлайн відвідування, або реалістичне зростання % конверсій в продаж, або збільшити середній чек. 

  1. Оберіть комерційну стратегію

Після того як ви обрали свої цілі, важливо визначити те, що продається найкраще (бестселлер, або ж ваша “дійна корова”, якщо розумієте про що я – ред). Це роботи, тренди, які найбільш вірогідно зацікавлять ваших клієнтів. Водночас, цікаво також зрозуміти для себе як перенаправити покупців на роботи, які ви хочете продати в першу чергу. Наприклад, в Artsper концентруються на колеціях “улюбленого” і пропонують митців та роботи з тієї ж категорії (це в них називається “Our recommendations”). 

Далі визначтеся яка бізнес стратегія буде для вас найбільш підходящою. Якщо аналіз ваших KPI показує, що ваші клієнти більш схильні купувати роботи за промо акціями, то чому б не сфокусувати свою стратегію на впровадженні передноворічних розпродажів? В цьому випадку, додайте кнопки та баннери на ваш сайт, щоб привернути увагу покупця. Не забудьте також анонсувати майбутній розпродаж, а також максимально говорити про нього в своїх соц.мережах чи в e-mail кампаніях. Це грає значну роль для споживачів на етапі пошуку товару.

  1. Оптимізуйте свій онлайн контент

Гарно комунікувати онлайн не просто, це про спритне опанування “контент маркетингу”. Цей вид маркетингу – про створення та донесення вашого власного контенту з ціллю залучення нових покупців та утримання їх. Зазвичай сюди відносяться розсилки, пости в блогу та в соц. мережах. Ваш сайт, ваша сторінка у фейсбук і інстаграм – важливі місця для демонстрації мистецтва. Ось чому необхідно зробити власний сайт, вести свої соц. мережі, запускати email-кампанії та бути максимально привабливими. З обох боків: візуально та текстово!

Пам’ятайте, що не можна упускати з поля зору ваші соц. мережі. Вони генерують більше трафіку на ваш сайт, особливо в цей комерційно вигідний період. Персоналізуйте ваші пости та адаптуйте візуал на усіх сторінках спеціально для новорічних свят та залишайтеся оригінальними, щоб виділитися серед конкурентів. Пам’ятайте, що ваша головна ціль – спонукати продажі, тож постьте той контент, який є послідовним і для вашого стилю, і для різдвяного настрою! Додавайте роботи в затишні інтер’єри з зимовими кольорами, щоб переконати своїх підписників. Передноворічний час сприяє атмосфері затишку та/або свята, переосмисленню декорацій в інтер’єрі. І надішліть це в своїх розсилках, подарункових пропозиціях, що відповідають останнім трендам декорування. Хороший спосіб це дозволити потенційним покупцям побачити їхню покупку в їхньому персональному інтер’єрі.. і переконати їх купити!

Останнє слово

Отже зараз ви маєте всі інструменти, щоб показати релеванту та впевнену комунікацію з великою аудиторією споживачів. Надихніть ваших лояльних або нових клієнтів, якщо вони все ще не вирішилися з покупкою. Запропонуйте знижки на твори, які вони лайкнули або запропонуйте їм простий редекор їхнього інтер’єру. Ви вже готові переглянути контент на своїх онлайн ресурсах насолоджуючись різдвяним настроєм? 


Переклад: Каріна Данильчук