Як аукціонні будинки визначають арт тренди?

Міжнародні аукціонні будинки є епіцентром світових арт трендів. Це аукціони, на яких арт дилери та колекціонери можуть спільно оцінити трендових митців через їхній фінансовий потенціал. Хоча більшість ентузіастів мистецтва зазвичай оцінюють найбільші арт події року (такі як арт ярмарки та бієналле), щоб визначити останні тренди, насправці це аукціони показують найкращий приклад найгарячіших новинок на ринку. Чому? Тому що оборот на арт аукціонах набагато швидший, ніж в організаціях, інституціях чи на будь-яких виставках. Це дуже швидкий міжнародний ринок з його впливом на світове мистецтво. 

Пропоную вам ознайомитися з перекладом статті Artsper на цю тему, а оригінал ви можете знайти тут.

Підтримка зростаючих (emerging) митців

На ринку дуже багато аукціонних будинків, включаючи Christie’s, Sotheby’s, Phillips і Bonhams серед них. Ці аукціони підтримують великий масив мистецьких рухів завдяки щільному графіку своїх аукціонних сезонів, які часто присвячені єдиному жанру, митцю чи стилю. За кураторськими аукціонами з історичними роботами стоїть багато ключових гравців, які поширюють свій вплив піднімаючи або висвітлюючи конкретні тренди на арт ринку, обираючи роботи та ставлячи ставки.

Протягом останніх кількох років приділяється особлива увага молодим митцям. В Sotheby’s подія “The Now” – вечірній аукціон, який підтримує трендові процеси та стилі в мистецтві. В Phillips організували аукціон “New Now”, щоб підтримати кар’єру зростаючих (emerging) митців. Ці два аукціони лише приклади топових аукціонних будинків (A-level auction houses), що підтримують зростаючих митців та нові тренди тим самим впливаючи на майбутнє світового ринку.

Таким чином, аукціони дозволяють молодим талантам проникнути на ринок та різко збільшити їхню цінність і це має наслідки для ринку по всьому світу. Наприклад, в квітні 2021, Claire Tabouret стала найдорожчою нині живучою французькою мисткинею на арт ринку після продажу її роботи The Last Day в Christie’s London за ціну близько до мільйонної позначки!

Глобальний вплив на світ мистецтва

Аукціонні будинки, безумовно, невід’ємний канал продажу на арт ринку. Вони не лише драйвлять світову купівельну спроможність, але також впливають на швидкість розповсюдження обізнаності на міжнародній арт сцені. Митець, мистецький рух, суб-жанр, що добре продаються або продаються за вищими цінами, ніж було передбачено – отримують міжнародне визнання. Сюди відносяться NFT! Після рекордного продажу роботи Beeple близько за $70 мільйонів в 2021 році, цей медіум захопив весь ринок. Колекціонери, арт дилери, арт критики звернули увагу на цей феномен після продажі роботи на Christie’s.

І хоча колекціонери, звичайно, можуть шукати інформацію про арт світ з різних джерел, більшість з них (якщо не всі), продовжують довіряти експертизі та порадами з аукціонних будинків, успіх яких дозволяє заохочувати дилерів і колекторів мислити у конкретних напрямках.

Успішні розпродажі провокують ефект доміно

Світ мистецтва переповнений стилями та конкуруючими трендами. Можливо тому, що багато арт ентузіастів обирають те, в успішність чого вже доведена: аукціони та тренди, які вони обрали. Протягом останніх кількох років аукціонним сектором робився наголос на митцях-жінках, сучасний сюрреалізм, чорношкірих художниках (Black painters, чи не звучить це якось расистськи українською? – ред.), зростаючі митці та NFT.

Зазвичай ключові митці цих рухів (яких купують на аукціонах), продаються за цінами вище, ніж було очікувано, іноді різниця складає 100% чи навіть більше. Наприклад, легендарний фігуративний художник Kerry James Marshall мав потужний розпродаж на вечірньому розпродажі Sotheby’s в 2018. Його картина Past Times (1997) була продана за $21.1 мільйони, на 111% більше за оціночну ціну продажу від аукціонного будинку. Продаж цього твору був не лише побив рекорд, а й спровокував нове зрушення на арт ринку. До цього дня твір залишається найдорожкою роботою нині живучого афроамериканського художника, яка була продана на аукціонах за увесь час їх існування. 

Хоча Marshall вже був успішним сучасним художником і до продажу роботи Past Times, цей історичний момент заохотив до міжнародного визнання чорношкірих фігуративних художників, що вплинуло на кураторство та виставки ключових галерей, музеїв та ярмарок (Kerry James Marshall – Mastry в MOCA Los Angeles та Met Breuer, Noah Davis в David Zwirner Gallery, та ін). Крім того, такі продажі мотивують арт дилерів та колекціонерів шукати інші мистецькі рухи та митців, які можуть мати такий же успіх.

Стратегії аукціонних будинків

Як було висвітлено в інтерв’ю з представником Phillips (яке було опубліковане в травні 2022), багато будинків точно визначають успіх їхніх аукціонів завдяки своїй експертній інтуїції та таланту визначати тренди, що набирають обертів. Це робиться завдячи безлічі способів, які схоплюють зацікавленість їхньої аудиторії. Аукціонні будинки мають цілі компанди присвячені діджитал інструментам, які визначають найкращі мистецькі рухи та митців, щоб передбачити їх майбутні продажі. Це також відображається як на інтересах клієнтів, так і на культурному асортименті, який наразі доступний.

Поєднання старого і нового

Аукціонні будинки зацікавлені не лише  в знаходженні нових зірок серед митців. Вони також задоволені курованими розпродажами, які є ідеальним міксом з досвічених та молодих митців. Завдяки цій представленій різноманітності талантів, вони можуть ефективно визначити тренди на ринку. І завдяки цьому заохочувати глобальний ринок постійно слідкувати за світовими митцями та мистецькими рухами, кристалізуючи імена в підручниках історії. 


Переклад створено в рамках підтримки української арт-спільноти UARTIST83.

Переклад: Каріна Данильчук